Kultura 21

Michal Vaněček odpočívá tak, že píše

Letošní léto předvedlo různé podoby, kdy slunce pálilo o sto šest, na mnohé se nalepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“) a občas seslalo přílivy deště. Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí pod slunečními paprsky? Nebo jen dobíjejí energii a síly střádají na podzimní a zimní tvorbu? Zeptali jsme se Michala Vaněčka…

Dostupné online zde.

iProsperita.cz

Nadace třeba znamená dát penězům vlastní přidanou hodnotu

T-SOFT ETERNITY je nadace, kterou založil Ing. Michal Vaněček, Ph. D., MBA, spolumajitel společnosti T-SOFT. Ptala jsem se sama sebe, proč si přidělával starosti, když všechny ty aktivity, kterými už je známý, může mít v programu své i firemní seberealizace tak jako tak. Proč další subjekt, administrativa, struktura… Posléze jsem pochopila. A pochopila jsem znova i to, že forma je pro šíření obsahu určité činnosti stále nesmírně důležitá. …

Celý článek dostupný online zde.

A i když někdy hůř spíme, pořád se můžeme podívat ráno do zrcadla

Když jsem brouzdala na webové stránce společnosti T-SOFT a.s., říkala jsem si, jak tam jsou všechna ta odborná slova jazyka IT pěkně uspořádaná v pochopitelné souvislosti a že i člověk z jiného oboru, třeba pekař nebo lékárník, porozumí, co vlastně firma dělá a čím je pro ostatní užitečná. Mezi tím jsem také zjistila, kolik toho neznám díky prohlubující se lidské specializaci a kolik se toho už nikdy nestačím naučit…  Když jsem pak o pár dnů později připravovala otázky k rozhovoru s Ing. Michalem Vaněčkem, Ph.D., MBA, jedním ze spolumajitelů T-SOFTu, a četla si posléze jeho odpovědi, přemýšlela jsem spíš o tom, kolik výzev během života člověk dostane a jak nezodpovědně míjí sám sebe nicneděláním. Jak moc většina z nás plýtvá veličinou jménem čas a jak se zabýváme malichernostmi, místo toho, abychom se snažili pohladit nápad a dovést jej k radosti sobě i ostatním. Inspirací k takovým myšlenkám byl právě Michal Vaněček. …

Celý článek dostupný online zde.

Objevuje se trend více komunikovat než přemýšlet

To je jeden z názorů spolumajitelů firmy T-SOFT a.s. Ing. Michala Vaněčka, Ph.D., MBA, a Ing. Jaroslava Pejčocha.

Mám ráda neobvyklá řešení a občas mne baví pohrávat si s ohněm. V duchu jsem před lety přemítala o tom, jak adrenalinové by asi bylo založit firmu na hackerská řešení a pronájem těchto specialistů s nekalými úmysly za velké peníze navzájem si konkurujícím firmám… Ne, neberte mne vážně. Nevěřte mým vykonstruovaným nadsázkám, které slouží jen k tomu, aby se mozek ubránil přemíře informací, s nimiž musí denně počítat. Ať už tvrdím cokoli, vycházejí mé myšlenky z jednoho – vždy jsem fandila lidem, kteří přicházejí s nápady, vymýšlejí nová řešení, založí filozofii produktu či služby, prostě jdou dál a jinak, než je zažité, běžné a opotřebované. Takoví lidé se totiž zároveň baví, dokáží být nad věcí a jejich vtip nebo schopnost užívat si černého humoru má velké opodstatnění. Mezi velkorysé šprýmaře a podnikatele, jichž jsem se naučila vážit, patří dva muži: Ing. Michal Vaněček, Ph.D., MBA, a Ing. Jaroslav Pejčoch. Kdysi založili společnost T-SOFT a.s. S chutí a již poněkolikáté jsme jim na našich stránkách poskytli prostor. …

Dostupné online zde.

Český rozhlas

Host: Michal Vaněček, počítačový expert a spisovatel

Jeho základní profesí je vytvářet krizové scénáře pro firmy a instituce a na klíč jim navrhnout řešení. Veškeré dění kolem koronaviru pečlivě monitoruje. Jak vidí současnou situaci tento expert na krize? Jak hodnotí komunikaci představitelů státu s veřejností? Které riziko je zdravé a které už ne?

Datum: 22. března 2020

Dostupné online zde.

Hovory

Muž, který už bezmála třicet let vede významnou počítačovou firmu a přitom zvládá psát knihy. Na svém kontě jich má už téměř tři desítky. Věnuje se zdravotnické problematice a komunikaci mezi lékaři a onkologickými pacienty. Zárověň napsal řadu knih pro děti a pouští se i do závažných celospolečenských témat, která odrážejí novodobou historii naší země. Moderuje Eva Hůlková.

Datum: 20. ledna 2019

Dostupné online zde.

Hovory

Jedna a jedna je více než dvě – to je princip synergie, na kterém staví v životě podnikatel, mecenáš a autor Michal Vaněček. Moderuje Eva Hůlková.

Datum: 19. dubna 2016

Dostupné online zde.

Noční mikrofórum

Tematicky souznějícími hosty byli Jana Merunková, zakladatelka Obecně prospěšné společnosti Your Chance a Michal Vaněček, předseda správní rady vymýšlející mezioborové projekty.

Datum: 6. ledna 2014

Dostupné online zde.

Životní příběh podnikatele Michala Vaněčka

Hostem Evy Hůlkové je Michal Vaněček, ředitel společnosti T – SOFT a předseda správní rady Nadace T – Soft Eternity.

Proč se rozhodl tento úspěšný podnikatel věnovat hodně sil a prostředků obecně prospěšným cílům? Proč zacílil svoji pozornost do zdravotní a sociální oblasti a do humanitární sféry obecně? Sehrálo v tom svoji roli jeho těžké onemocnění, se kterým se statečně popral? Michal Vaněček také píše knihy pro děti i pro dospělé, a v nich s osvobozujícím humorem nahlíží i na těžké životní situace. Seznamte se s tímto pozoruhodným mužem v Dotecích víry.

Datum: 30. listopadu 2013

Rubrika: Doteky víry

Dostupné online zde

 

Lidovky.cz

Máme za sebou 30 šťastných let. Měli bychom na ně být hrdí

„Bude to znít pateticky, ale v nadaci se pokoušíme měnit svět, prolamovat tabu a bariéry, hovořit o tématech, o nichž se příliš nemluví,“ říká v rozhovoru Michal Vaněček, podnikatel, filantrop a muž, který na konci loňského roku zveřejnil historický román Mlýn.

Dostupné online zde.

Hospodářské noviny

Píšu kdykoliv, třeba cestou v autě, svěřuje se úspěšný podnikatel i spisovatel Michal Vaněček

Udělat knížku je podle něj jako pracovat na podnikatelském projektu, třeba na informačním systému. Autor pohádek, encyklopedií a naučných knih pro děti i beletrie pro dospělé připouští, že se jeho byznys a koníček občas prolínají. …
Dostupné online zde.

FreshTime.cz

Co pomáhá se z businessu nezbláznit

O firmě T-SOFT, a.s., a její nadaci T-SOFT ETERNITY jste na stránkách Prosperity, Madam Business i Fresh Time četli. A můžete číst dál, protože vám slibuji, že to vždy bude stát za to. Přesně jako následující řádky. Představuji vám jimi zase v novém světle dva společníky: Ing. Michala Vaněčka, Ph.D., MBA a Ing. Jaroslava Pejčocha. Dvě osobnosti, s nimiž je fakt radost spolupracovat. Dva muže, kteří se snaží jít po stopě budoucí s rozverností sobě vlastní, kteří rozumem provokují k dobrému činu.

Dostupné online zde.

 

Práce nadace je o cestě

Nadace T-SOFT ETERNITY. Už jsme ji na našich stránkách představovali stejně tak jako několikrát do roka Ing. Michala Vaněčka, Ph.D., MBA, spolumajitele firmy T-SOFT a.s., s nímž je následující rozhovor. Nejdeme po stopě výher, vítězství, úspěchů. To by bylo málo. Hledáme otisky názorů, pravd, snahy udělat cosi, co bude užitečné, co bude hodno přemýšlení, co může inspirovat, povzbudit, pomoci jinému.

Dostupné online zde.

Business je legrace, když vám na tom nezáleží

Přátelé na něm oceňují jeho neutuchající smysl pro humor, i to, že nezkazí žádnou legraci, ba
naopak, když může, přilije oleje do ohně a hned je o srandu víc. Svou podstatou je pohodář,
a na všem se snaží hledat to lepší, zajímavé, pěkné. Rád chválí, pomáhá a potěší. Ing. Michala
Vaněčka, Ph.D., MBA, spolumajitele firmy T-SOFT ETERNITY, a. s., a také spisovatele z našich stránek již znáte. V tomto dubnovém – aprílovém vydání jsme zavadili o téma víc než společensky potřebné – o humor.

Dostupné online zde.

Michal Vaněček: V první řadě by mělo být výhodné podnikat

Dvojrozhovor otec a syn. Oba podnikají. Jak o businessu smýšlejí? A jak je to dnes s firmami, které zakládají mladí? Mají motivaci? Může ji stát podpořit? Proč absolventi bez práce strádají a nikdo o ně nestojí? Proč je business o tolika paradoxech? Zkuste se zamyslet společně s námi v rozhovoru s otcem a synem, Ing. Michalem Vaněčkem, Ph.D., MBA, spolumajitelem společnosti T-SOFT, a.s., a Lukášem Vaněčkem, studentem a spolumajitelem firmy Pixelfield, s.r.o.. …

Celý rozhovor dostupný online zde.